Haber

Putin, Novgorod’un Nazilerden kurtarılmasının yıldönümünde kent sakinlerini tebrik etti

Rus lideri Putin’inBüyük Vatanseverlik Savaşı sırasında Novgorod’un Nazi işgalcilerinden kurtarılmasının 80. yıldönümünde kent ve bölge sakinlerini tebrik ederek, bu olayın muazzam sembolik ve manevi değer kazandığını vurguladı.

Kremlin’in internet sitesinde yayınlanan tebrik telgrafında, “ Kadim başkentimizin Nazilerden kurtarılması sadece Büyük Vatanseverlik Savaşı’nda önemli bir dönüm noktası değildi, aynı zamanda muazzam sembolik ve ahlaki öneme sahip bir olaydı, çünkü bin yıllık Rus devleti burada, Veliky Novgorod’da doğmuştu. milli kültür, eğitim ve sanatın temelleri atıldı.” ifadelerine yer verildi.

Veliky Novgorod’u savunan ve özgürleştiren, özverili çabalarıyla şehri, düşman tarafından yok edilen anıtları ve kutsal emanetleri restore eden herkesin başarısının sonsuza kadar halkın anısına kalacağını vurgulayan Prof. Putin’in, devam etti:

Kutsal misyonumuz, Galipler kuşağının başarısını, bu bireylerin birlik ve beraberliğinin tüm zorlukların aşılmasına nasıl yardımcı olduğunu ortaya koyan tarihi gerçeği korumaktır. Bu nedenle Büyük Vatanseverlik Savaşı sayfalarının anısını koruyan, arşivleme ve araştırma çalışmaları yapan, Anavatan savunucularının isimlerini ortaya çıkaran tüm duyarlı insanların çabaları bu kadar değerlidir. Bu geniş çaplı çalışmanın Novgorod bölgesi de dahil olmak üzere Rusya genelinde devam edeceğinden eminim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu